ایران شهرساز
صف طوالانی خرید اوراق وام مسکن آیا مسکن هم گران می شود؟؟؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (http://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: آرشیو ایران شهرساز (http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1806)
+--- انجمن: اخبار (http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1807)
+---- انجمن: اخبار مسکن مهر و مرتبط (http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=256)
+---- موضوع: صف طوالانی خرید اوراق وام مسکن آیا مسکن هم گران می شود؟؟؟؟؟ (/showthread.php?tid=19331)صف طوالانی خرید اوراق وام مسکن آیا مسکن هم گران می شود؟؟؟؟؟ - زمردیان - 1392-10-24

با تصویب افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن توسط شورای پول و اعتبار، قیمت وام مسکن در فرابورس افزایش بی سابقه ای یافت و بازار این اوراق داغ شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بعد از تصویب افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به 350 میلیون ریال، بازار خرید و فروش وام مسکن در فرابورس داغ شده و این اوراق با هجوم سرمایه گذاران برای خرید مواجه شده است.

به این ترتیب بلافاصله بعد از انتشار این خبر، صف خرید سنگینی برای خرید این اوراق در ابتدای هفته تشکیل شد و این اوراق با افزایش بی سابقه قیمت مواجه شد به طوری قیمت هر برگه اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس از 38هزار تومان در هفته گذشته به بیش از45 هزار تومان در این هفته رسیده است.

این در حالی است که خریدارانی که چنین رویدادی را پیش بینی کرده و در گذشته اقدام به خرید این اوراق کرده بودند اکنون تمایلی به فروش آن ندارند به این ترتیب این موضوع موجب شده است تا حجم تقاضا برای این اوراق شدت یافته و عرضه ای در بازار صورت نگیرد.

به این ترتیب با سنگین‌تر شدن طرف تقاضا از ابتدای هفته تاکنون، قیمت هر‌ برگه اوراق تسهیلات مسکن افزایش یافته و تمام سر رسیدهای این اوراق با افزایش 15 درصدی مواجه شده است.

اوراق تسهیلات مسکن یا وام مسکن برگه‌های 500هزار تومانی است که برای خرید خانه استفاده می‌شود و با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار خریداران می‌توانند با خرید 70برگه و ارائه آن به بانک مسکن، وام 35میلیون تومانی دریافت کند.


RE: صف طوالانی خرید اوراق وام مسکن آیا مسکن هم گران می شود؟؟؟؟؟ - century21 - 1392-10-24

بعید میدونم مسکن ارزان شود، و احتمالا 10% هم شاهد گرانتر

شدن آن باشیم...


RE: صف طوالانی خرید اوراق وام مسکن آیا مسکن هم گران می شود؟؟؟؟؟ - زمردیان - 1392-10-24

10 درصد در مقابل 200 درصد که مهم نیست17