ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
مهمان
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری/ایمیل:
  

گذرواژه‌
  
جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)
آمار انجمن
اعضا: 115,385
آخرین عضو: Farnoosh.ghorbani
موضوعات انجمن: 28,346
ارسال‌های انجمن: 84,920

آمار کامل
 
 ثبت نام مجدد کنکور ارشد ۹۹ آغاز شد/ امکان ویرایش تا چهارشنبه

ثبت نام مجدد کنکور ارشد ۹۹ آغاز شد/ امکان ویرایش تا چهارشنبه

مهلت مجدد ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز ۱۴ بهمن آغاز شد و تا چهارشنبه ۱۶ بهمن ادامه دارد.
زمان مجدد برای ثبت نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از امروز دوشنبه ۱۴ بهمن آغاز شد.

تمامی داوطلبانی که در مهلت تعیین شده ۱۶ تا ۲۸ آذرماه ۹۸ نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ اقدام کنند می‌توانند در مهلت مجدد ۱۴ تا ۱۶ بهمن ۹۸ منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: http://www.sanjesh.org در این خصوص اقدام کنند. همچنین افرادی که ثبت نام کرده‌اند می‌توانند نسبت به ویرایش اقدام کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند ضمن مطالعه اطلاعیه ۲۵ آذر ۹۸ مربوط به اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنما)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند شامل مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱)، تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام است.

هزینه آزمون، رشته دوم و علاقمندی به پیام نور و غیرانتفاعی

پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۶ هزار ریال (۶۰۰ تومان) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

داوطلبانی که علاوه بر رشته انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته اول‌) علاقه‌مند به شرکت در رشته امتحانی دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند. این دسته از داوطلبان باید برای رشته امتحانی دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر، به مبلغ ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۸ هزار ریال (۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان) دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور، اقدام کنند.

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد کنند.

داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت کنند زیرا در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه ۹۹ برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹ تا روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۶ تقاضانامه تعیین می‌شود و داوطلبان باید با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

برگزاری المپیاد علمی- دانشجویی کشور

داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان با برگزاری امتحانات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹، در اولین مرحله دوره بیست و پنجمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت کنند.

نحوه انتخاب رشته و پذیرش ارشد ۹۹

کارنامه اعلام نتایج اولیه تمامی داوطلبان این آزمون، از سوی سازمان سنجش براساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، که در زمان مقتضی منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

سایر موارد در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مصوب ۱۸ اسفند ۹۴ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

تذکرات مهم درباره درج معدل و الصاق عکس

هر ساله تعدادی قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها می‌شود.

به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت‌نام آنها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام کرده و در مراحل بعدی که امکان ویرایش اطلاعات برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می‌شود رخ داده است، تاکید می‌شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی خود دقت کنند تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس داوطلب ارسال نشود.

در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
در مرحله اول ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ تعداد ۴۸۱ هزار و ۸۲ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.
کد خبر 4842873

 اجرای کفپوش های اپوکسی

پوشش های اپوکسی، در حقیقت ماده ایست شیمیایی که از ترکیب شدن رزین و مواد سخت کننده تشکیل شده است. مقاومت سایشی بالای این نوع پوشش ها موجب شده تا از آن، جهت پوشاندن کف پارکینگ ها و محل های پر رفت آمد استفاده نمایند.
روش اجرای اپوکسی ها معمولا بدین صورت است که، ابتدا زیرسازی های لازم بوسیله مصالح مورد نظر (معمولا بتن کاملا صاف) انجام شده و روی آن را توسط یک لایه از مواد اپوکسی با ضخامت مشخص، می پوشانند. پوشش های اپوکسی به شکل کاملا مایع رو سطح پخش شده و سپس به کمک تی های لاستیکی و فرچه های غلتکی مقدار اضافه آن را جمع می کنند.

 اجرای کفپوش های چوبی کف

کفپوش های چوبیمانند پارکت ها و لمینت ها در ایران معمولا بصورت فاق و زبانه اجرا می شوند. این نوع کفپوشها بسیار متنوع بوده و برخی از آنها بصورت مقاوم در برابر خط و خش، ضد آب و معمولی تولید می شود. بهتر است از استفاده کفپوش های معمولی که دربرابر رطوبت مقاوم نیستند، در محیط هایی مانند آشپزخانه ها، اجتناب گردد. زیرا در صورت نفوذ رطوبت به آن، به سرعت باد کرده، آسیب می بیند، شکل خود را از دست داده و از جای خود خارج می شود.

 اجرای سرامیک کف

روش اجرای سرامیک ها نیز مشابه سنگها است و کلیات اجرایی آنها، یکی است. تفاوتی که در اجرای سنگها و سرامیک ها وجود دارد، روش چسباندن سرامیک ها به سطح می باشد، که می توان آنها را بوسیله چسبها و یا ملات های با ضخامت کم (روش دوغابی) نیز روی کف اجرا نمود. هنگام اجرای سرامیک ها بوسیله ملاتهای با ضخامت کم، باید به میزان فضای موجود بعد از کفسازی دقت نمود (جهت دقت در اجرای فاصله مابین سرامیک ها می توان از قطعات کوچک پلاستیکی بنام اسپیسر سرامیک، موجود در بازار استفاده نمود) زیرا در صورت وجود اختلاف تراز در کفسازی، چسب ها نمی توانند بیشتر و یا کمتر از اندازه استاندارد در زیر سرامیک قرار داده شوند. خارج نشدن سرامیک ها از امتداد هم (بندها در یک خط) و همچنین تراز بودن کامل آنها (عدم وجود ناخنک) کنترل هایی است که باید هنگام اجرای سرامیک به آن دقت بیشتری نمود. چسب ها را هنگام پخش نمودن زیر سرامیک ها بوسیله ماله های شانه صاف می کنند تا درگیری کامل را با سرامیک داشته باشد و مقدار چسب نیز زیر سرامیک ها به یک اندازه باشد.

 اجرای سنگ کف

سنگها، با توجه به مقاومت مناسب، ساختار و نوع آنها، در نازک کاری کفها بسیار کاربردی است. سنگها را در اندازه ها، طرح ها و رنگهای مختلف می توان در کف ها مورد استفاده قرار داد. سنگها می توانند دارای سطحی صیقلی و یا دارای خلل و فرج و غیر صیقلی باشند که باتوجه به طراحی صورت گرفته انتخاب می شوند. اجرای سنگها در کف معمولا بوسیله ملات ماسه سیمان صورت می پذیرد. با مشخص شدن فضای مورد نظر جهت اجرای نازک کاری کف و اجرای کفسازی بصورت تراز، اولین اقدام جهت سنگ کاری، کنترل گونیا بودن گوشه ها می باشد. با این کار، در صورت وجود ناگونیائی، سنگ ها از یک طرف برش خواهد خورد، که می توان سنگهای برش خورده را از دید دور نمود. پس از کنترل گونیای کار، اولین ردیف سنگ را در راستای یکی از دیوارها شروع به چیدن روی ملات ماسه سیمان می کنیم و همین کار را برای ردیف عمود بر رج چیده شده در کنار دیوار تکرار می نماییم. این دو ردیف سنگ اجرا شده اصطلاحاً دلیل یا اوستای کار نیز گفته می شود. اجرای دلیل به جهت جلوگیری از جابجایی سنگها در ردیفهای بعدی صورت می پذیرد. در این مرحله باید دقت تمام را به عمل آورد تا فاصله سنگها از یکدیگر به یک اندازه باشد و تراز آنها نیز برابر در نظر گرفته شود. کوبیدن سنگ ها داخل ملات ماسه سیمان باید به اندازه ای باشد تا از چسبیدن کامل سنگ به ملات اطمینان حاصل نماییم. میزان آب داخل ملات نیز باید به اندازه ای باشد که، سنگ هنگام کوبیده شدن نشکند و همچنین به راحتی نیز داخل ملات فرو نرود. پس از اجرای ردیف های اولیه، مسیر سنگ چینی ردیف های بعدی را بوسیله ریسمان کار مشخص نموده و کار را تا انتها ادامه خواهیم داد. گفتنی است، بعد از پایان سنگ کاری کف، با توجه به فاصله مابین سنگها و جنس سنگ، عملیات بندکشی درز سنگ ها را نیز اجرا می نماییم.

 اجرای نازک کاری کف

نازک کاری کف فضاها در یک ساختمان با توجه به نوع کاربری آن بخش، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال نوع مصالح اجرا شده در کف سرویس های بهداشتی با مصالح مصرف شده در کف اتاق خواب متفاوت است. اولین نکته در هنگام نازک کاری کف فضاها، با توجه به این توضیحات، انتخاب صحیح مصالح مورد نیاز است. لذا باید خواص و مشخصات فنی مصالح، قبل از انتخاب و خرید، مورد بررسی قرار بگیرد و دقت کافی در این امر صورت پذیرد. مصالحی که در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند مثل پارکتهای چوبی بدون روکش و فراوری نشده، نباید در فضاهای خیس مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها مورد استفاده قرار گیرند. در فضاهایی که نیاز به شستشو بوسیله مواد شوینده را دارند باید از مصالحی مانند سرامیک های دارای لعاب مقاوم استفاده شود.

 مواد حباب‌زا در بتن

ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻓﺰﻭﺩنی حباب‌زا در بتن ﺑﺎﻋﺚ اضافه کردن مواد حباب‌ساز به بتن سبب تولید حباب‌های ریز هوا در داخل بتن و بین سنگ دانه‌ها می‌شود. این حباب‌ها باید پس از سخت شدن بتن یا ملات در آن باقی بمانند.‌ ﺍﻳﻦ حباب‌های بسیار ﺭﻳﺰ ﺑﺎ ﭼﺸﻢ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﻠﺢ قابل‌رؤیت نبوده و هدف اصلی استفاده از مواد حباب‌زا ایجاد عمدی این حباب‌ها در بتن است.
افزایش دوام بتن در برابر یخ بستن و ذوب شدن پیاپی
مقاومت بتن در برابر پوسته شدگی سطح ناشی از یخ زداهای شیمیایی
افزایش کارایی بتن و نفوذناپذیری بتن سخت شده به میزان زیاد
افزایش میزان روانی بتن
دادن حالت ارتجاعی و فنری به بتن
کاهش جدا شدن دانه‌ها و آب انداختن بتن

 ‌ویژگی‌های بتن گوگردی‌

مقاومت‌های كششی، فشاری و خمشی و عمر خستگی بتن گوگردی بیشتر از بتن معمولی است.

بتن گوگردی مقاومت عالی در برابر حمله بسیاری از اسیدها و نمك‌ها و برخی محلول‌های خیلی غلیظ از خود نشان می‌ دهد.
بتن گوگردی سریعاً می‌گیرد و به ۷۰ تا ۸۰ درصد مقاومت فشاری نهائی در مدت ۲۴ ساعت می‌رسد.
بتن گوگردی را می‌توان در تمام طول سال در سرمای شدید زیر صفر ریخت.
نفوذپذیری بتن گوگردی در برابر آب بسیار كم است.
بتن گوگردی در تغییر شکل بیشتر به مقدار مقاومت حداکثر خود می رسد.
 افزایش درصد گوگرد و در نتیجه‌ی افزایش مقاومت فشاری بتن گوگردی با افزایش ضریب ارتجاعی آن همراه است.
مقاومت آن در برابر محیط های خورنده به خصوص محیط های اسیدی، حملات نمک‌ها، کلرها، و سولفات بسیار قابل توجه است که خود از مزیت‌هایی است که قابلیت استفاده از آن را در پوشاندن کف محیط‌هایی که با مواد خورنده در تماس هستند و یا استفاده از آن در ساختار سل‌های الکترولیت در حوضچه‌های اسیدی، ساخت مخزن اسیدی و کف‌های عمومی در محیط‌های اسیدی و خورنده را به صورت قابل توجهی افزایش می‌دهد.
بتن گوگردی در قیاس با بتن با سیمان پرتلند زودگیرتر است.

 بتن گوگردی

بتن گوگردی محصول جديدی است كه با وجود اين كه ظاهری نهایی آن مانند بتن معمولی است، اما طرز توليد، نگهداری و استفاده از آن متفاوت است. بتن‌های گوگردی يك عنوان كلی برای مجموعه‌ای از محصولات استفاده می‌شود كه از نظر نوع و نسبت تركيبات استفاده شده متفاوت است. اين مواد كلاً جزء دسته مواد ترمو پلاستيك بوده كه از تركيبات گرمايی نوع خاصی از گوگرد، تركيبات معدنی و افزودنی‌های مورد نياز بدست می‌آيد و بطور كلی شامل اجزاء ذيل است.


سولفور
مواد متراكم ريزدانه و درشت دانه
مواد پركننده
مواد افزودنی

 پله‌های بتنی

اگر پله به صورت بتن آرمه و همراه با دال اجرا شود در آن صورت پس از آرماتورگذاری و قالب بندی و بتن ریزی به صورت پله‌ای اجرا می‌شود فقط باید به این نکته توجه داشت که بعداً روی این پله چه چیزی نصب می‌شود تا پیش بینی‌های لازم صورت پذیرد.
فضای بین طاق و پله باید با ملات ماسه و سیمان و بتن کاملاً پر شود.
به هیچ عنوان برای نصب پله در پشت کار نباید از گچ استفاده نمود.
در صورتی که پله موزائیکی پیش ساخته باشد پس از نصب حداقل تا سه روز نباید روی آن رفت و آمد کرد.
در صورتی که پله موزائیکی درجا باشد بعد از گذشت ۱۴ روز می‌توان روی آن رفت و آمد کرد.
پله‌های تیشه کاری شده یا کلنگی در فضای باز باید هر چند سال یک بار دو باره تیشه و یا کلنگی شوند.
پله‌های فلزی بعد از نصب، باید کاملاً تمیز و سمباده زنی شوند و پس از پوشش توسط ضد رنگ باید با رنگ روغنی رنگ آمیزی شوند.

 
آخرین ارسال ها
ازمون دکتری شهرسازی و ارا...
انجمن: تالار گفتمان دکتری شهرسازی
ارسال کننده: Azyn
تاریخ: 1398-11-26، 08:11 عصر

آموزش دانلود رایگان مقاله...
انجمن: مجلات انگلیسی
ارسال کننده: iraqiranbiz
تاریخ: 1398-11-21، 11:59 صبح

ثبت نام مجدد کنکور ارشد ۹...
انجمن: تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
ارسال کننده: alireza
تاریخ: 1398-11-14، 10:41 صبح

راهنمایی در خصوص تراز کنک...
انجمن: تالار گفتمان معماری
ارسال کننده: decodat
تاریخ: 1398-11-12، 02:06 عصر

دکوراسیون-دکوراسیون داخلی
انجمن: تالار گفتمان معماری
ارسال کننده: decodat
تاریخ: 1398-11-12، 02:06 عصر

رشته معماری
انجمن: تالار گفتمان معماری
ارسال کننده: decodat
تاریخ: 1398-11-12، 02:04 عصر

دانلود جزوه تراکم در شهرس...
انجمن: تحقیقات ،جزوات(vip-1)
ارسال کننده: hidden21
تاریخ: 1398-11-9، 08:13 عصر

آخرین اطلاعیه ها و اخبار ...
انجمن: اطلاعیه و اخبار سایت
ارسال کننده: Shahin71mo@gmail.com
تاریخ: 1398-11-3، 06:05 صبح

اجرای کفپوش های اپوکسی
انجمن: مطالب خواندنی معماری
ارسال کننده: negin85
تاریخ: 1398-10-29، 11:21 صبح

اجرای کفپوش های چوبی کف
انجمن: مطالب خواندنی معماری
ارسال کننده: negin85
تاریخ: 1398-10-29، 11:20 صبح

[-]
جستجو
جستجوی گوگل